poniedziałek, 27 stycznia 2014

U mnie bez zmian

Kończy się już styczeń, minęło już 27 dni nowego roku... a przecież dopiero był sylwester. Czas mi przecieka przez palce. Nie rozróżniam dni tygodnia i nie czuję upływu tygodni. Za to jak na razie całkiem nieźle idzie mi dotrzymywanie swoich postanowień noworocznych. Chyba jedyny dotychczasowy pozytyw tego tak szybko rozpędzającego się roku. Ale może by było pozytywnie tak na prawdę nic nie musi się zmieniać?

"I żebyś nigdy się nie zmieniał" - tak brzmiały najciekawsze życzenia noworoczne jakie dostałem.
Skoro ktoś mi tego życzył to chyba znaczy, że ma o mnie dobre zdanie (?). Uważa, że najlepiej będzie gdy zostanę takim jakim jestem. To dziwne ... choć niby takie banalne to jednak mnie zaskoczyło. Do tego stopnia, że dalej o tym myślę. Najśmieszniejsze jest to, że osoba, która mi tego życzyła wcale nie zna mnie długo ... powiedziałbym nawet, że bardzo krótko. Ale jakimiś dziwnym biegiem wydarzeń w tym krótkim czasie zdążyła mnie poznać dość dobrze (oczywiście o ile da się mnie poznać w jakimś stopniu). Z tym, że ja nie poznałem jej na tyle żeby wiedzieć dlaczego życzyła mi akurat tego. Wydaje mi się, że jest osobą równie pełną sprzeczności co ja i też ma trudny charakter ... i właśnie dlatego nie wiem skąd się wzięły takie życzenia i cóż mogły tak na prawdę znaczyć. Zwłaszcza, że nie brzmiały jakby rzucone ot tak, tylko bardzo szczerze i poważnie.

Z jednej strony myślę, że to dobre życzenia... ale z drugiej? Przecież nie zmienianie się jest nudne i upośledzające. Kto nie idzie do przodu ten się cofa. A kto się cofa ten przegrywa. A może chodziło o to, żebym nie zmieniał tego, że ciągle się zmieniam? To chyba jednak zdecydowanie dobre życzenia. Miło mi z tą myślą. Tak zwyczajnie miło, po prostu.

"Trzeba się zmieniać by jakim jest się pozostać."


15 komentarzy:

 1. ale można ewoluować, ale zostawać tą samą osobą - nikt nam nie każe drastycznie się zmieniać, a fajnie byłoby się ulepszać :) życzenia uważam za fajne, ale nie powinny Cię ograniczać - tej osobie chodziło prawdopodobnie o Twoje fajne podejście do wielu spraw, ale nie tyczyło się każdego aspektu życia.. nie wiem, czy ktoś kiedyś mi złożył takie życzenia

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobre życzenia-to znaczy, że dla tej osoby jesteś dobry właśnie w obecnej postaci. Jak pisze Bina-możesz się co najwyżej ulepszyć:) I tak z tego co mogę wyczytać między wierszami blogowych notek-fajny z Ciebie facet...Myśl końcowa-tak, zgadzam się z tym. Definitywnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi też okropnie czas ucieka i nie wiem kiedy. Tylko ja mam wręcz przeciwnie, trochę się cofam ale dzielnie z tym walczę :D
  Z tym niezmienianiem się chodzi chyba o charakter, tak mi się wydaje, bo on nam się raczej nie zmienia, wyjątki są no ale. Poowiem tak, ja takie kilka razy dostałam i zawsze odbierałam to w tym sensie, żeby moje głupie pomysły nie wychodziły mi z głowy, dalej wszędzie szczerzyła zęby, gadała ciągle te same głupoty (co by inni się mieli z czego pośmiać) itd. co nie znaczy, że mam się nie ulepszać, to wcale nie kłóci się z lepszą organizacją czasu czy zajęciem się w końcu swoimi pasjami i marzeniami ? Mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś :D

  OdpowiedzUsuń
 4. cxzas zwiwewa mi też, nie wiem tylko gdize mu sie tak spieszy:P

  OdpowiedzUsuń
 5. A może były to życzenia tak po prostu rzucone bez większego namysłu...?

  OdpowiedzUsuń
 6. Każdy się zmienia, czasem nawet niezależnie od swojej woli. Zmieniamy się wręcz z każdym dniem, z każdą chwilą. I zmieniają nas najmniejsze szczegóły codzienności. Nie można się temu sprzeciwić, jedynie tylko pilnować, by zmiany szły w dobrym kierunku.

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Dokładnie o tym samym pomyślałam ... przecież niedawno był sylwester. czas leci niesamowicie szybko. maaaasakra

  OdpowiedzUsuń
 8. Wczoraj kiedy spacerowałam po śniegu z chłopakiem, dotarliśmy do tego samogo. To że ten rok tak szybko mija nie oznacza że zmienimy się tak szybko razem z nim. Nawet nie czujemy tych zmian. Podobno z wiekiem czas mija coraz szybciej..

  OdpowiedzUsuń
 9. Wydaje mi się,że trzy dni temu wyjechałam w góry, a w rzeczywistości byłam tam tydzień. Jednak patrzę na to inaczej. Wolę jeśli czas leci szybko, bo tak jest lepiej niż gdyby leciał bardzo wolno, a ja umierałabym z nudów.
  Takie same życzenia dostałam rok temu. Prawda jest taka,że mam wrażenie,że ta osoba składała większości osób takie. Bo tak najczęściej się robi, mimo to nie mam o to do niej żalu. Może w twoim przypadku było tak samo. Wydaje mi się,ze to pasuje do każdej osoby, ponieważ można to odczytać różnie. Według mnie na przykład chodzi o to,żeby nie zmieniać swojego charakteru szczególnie na gorsze. I właśnie gdy ktoś mi tak powiedział "żebyś nigdy się nie zmieniała", ja odpowiedziałam "ej, ale ja właśnie chce się zmienić". Bo taka prawda. Lubię zmiany i chcę się zmieniać, a nie tylko stać w miejscu. Wiele rzeczy mi nie pasuje, więc chcę to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zmieniać się - nie zmieniać... Dobre pytanie. Wydaje mi się, że najważniejsze jest to, żeby być w zgodzie ze sobą, z tym co się nosi w środku i kim się jest. A cała reszta, czy tak, czy siak, będzie się zmieniać :)
  A co do roku i szybkości z jaką te dni uciekają, powiem tylko tyle: ojaciekurde!

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakaś mądra osoba musiała to być. Może lepiej tego nie rozbierać na czynniki pierwsze i zwyczajnie się cieszyć, że komuś zależy na tym, żebyś nie dostosowywał się do niczego ;) Progres progresem, ale czasem dobrze trochę się rozleniwić i nie iść dalej, nie biec :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Są pewne cechy, które nie powinny się w człowieku zmieniać jak dobre serce, uczciwość, szacunek dla innych. Mnie też ostatnio pewna osoba napisała, abym nigdy się nie zmieniała. Ale wiem o co jej chodzi. :) Wystarczy, że przeanalizowałam nasze wspólne rozmowy, wysłane wiadomości...

  OdpowiedzUsuń
 13. Czasami zadziwiam ludzi ;) Miałam nigdzie nie wchodzić, ale do Ciebie warto. "I żebyś nigdy się nie zmieniał" ja tak mówię tylko do osób, które naprawdę lubię i o których mam bardzo dobre zdanie. Więc podejrzewam, że taki życzenia powinny być dla Ciebie komplementem ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń