niedziela, 14 kwietnia 2013

Soundtrack Blogerów

Nigdy nie lubiłem różnego typu internetowych łańcuszków, ankiet czy innych abstrakcyjnych akcji … Ale! Ale dziś znalazłem taką, która mnie zainteresowała. Ciekawa inicjatywa pt. SOUNDTRACK BLOGERÓW. Ma ona na celu stworzenie takiej „listy przebojów” blogosfery.  A kreatorami tej listy jesteśmy MY – Blogerzy! Szczegóły są tutaj.

Chodzi o to aby każdy wybrał JEDNĄ, JEDYNĄ – SWOJĄ PIOSENKĘ.
Taką, która opowiada o Tobie! Która odzwierciedla twój charakter, twoje emocje, twoją wrażliwość. Która przywraca twoje wspomnienia i powoduje duchowy orgazm. Która prowokuje śmiech i łzy jednocześnie.

Jeżeli ktoś (chyba reżyser prosto z psychiatryka) kiedyś nakręciłby film o mnie to w tle całego tego komediodramatu leciała by ta piosenka:


Zdecydowanie i bez chwili zastanowienia wybrałem "List". Melancholijne instrumenty, delikatnie uderzająca perkusja, piękny sampel z Barrego Manilowa i prze-mocna nawijka Mesa i Emila.

Nie ma piosenki z którą bardziej bym się identyfikował. Jest MOJA - osobista! Gdybym kiedyś doświadczył amnezji i zapomniał kim jestem to po usłyszeniu tej piosenki na pewno przypomniało by mi się wszystko. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Mój blog jest właśnie takim "listem" ... Piszę go z potrzeby wyspowiadania się przed samym sobą. Jestem nadawcą i adresatem jednocześnie. Stawiam tą piosenkę na równi z moim blogiem. JEŚLI KTOŚ KIEDYŚ CHCIAŁBY MNIE ZROZUMIEĆ MUSIAŁBY PRZESŁUCHAĆ JĄ TRYLIARD RAZY ... a i to mogłoby by nie wystarczyć. Szybko otwórz tą kopertę, jest tego warta - zapraszam. 

Zapraszam również to wzięcia udziału w tej akcji - macie czas do jutra wieczorem. 
Musicie zrobić to samo co ja - czyli napisać post o tytule "Soundtrack Blogerów", opisać w nim sytuację, przedstawić swoją piosenkę i wkleić link do swojego posta w komentarzu TUTAJ.10 komentarzy:

 1. O, Boże. Nie wiem czemu, ale nawet według mnie, pasuje do Ciebie ten kawałek, a nawet Ciebie nie znam. :) Sama uwielbiam ten utwór, ale raczej do mnie tak do końca nie pasuje. Dobra akcja, ale dla mnie trochę chyba za trudna :D

  OdpowiedzUsuń
 2. super, że zdecydowałeś się na udział, słucham sobie właśnie Listu. fajne emocje wywołuje. dobry wybór!
  pozdro

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo, bardzo! No, to trochę dziwne, muszę Ci przyznać rację.

  Dokładnie tak, chyba mnie tym dozgonnie kupili, tyle emocji w każdym kawałku. Zawsze tego szukam, w każdym utworze. Piona! Podobnie myślę ;)


  Znów muszę przyznać Ci rację, dziękuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mało rozmowna mówisz ?? :P
  Czas to naprawić :)
  Dużo się dzieje ... nawet nie umiem o tym pisać bo jak tylko czytam to co wydaje mi się "właściwie napisane" zaraz mam wrażenie że potrzebuję lekarza... :P

  A piosenka świetna (nie moje klimaty) ale pasuje do Ciebie idealnie choć przecież o tym wiesz :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Też to lubię :). Mam taki ogroooomny sentyment do innych ludzi, którzy są też tak zaangażowani w muzykę i tak dalej :)

  Nie, może nie na co dzień. Jest zapalonym fanem Dżemu i Metallici, ale czasem lubi posłuchać rapu, bardziej ambitnego; jakiegoś Eldo, Grammatika właśnie albo L.U.C.a :) Nie jest już taki młody, ale zainteresowania ma młodzieżowe. :)

  Również pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak to genialnie opisałeś, że aż przesłucham :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. starałem się jak najbardziej zachęcić do przesłuchania :)
   więc udało się!
   Dziękuję

   Usuń
 7. O, widzę że Pan lubuje się w tych gatunkach muzyki, które ja sama lubię ;)
  Gdyby nie to, że można było wybrać tylko jeden utwór, to ten pewnie też by się znalazł w moim soundtracku :) Nie wiem jak to się stało, że tak dawno tego nie słuchałam... ale aż miło się zrobiło jak kliknęłam przycisk "play" i jak wróciły wszystkie wspomnienia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. check it check it :)
  http://www.youtube.com/watch?v=tA16i47I1HM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem i jest kozacko!
   Muszę się bliżej i mocniej przysłuchać :)

   Usuń